fb
Producenci

Blog

Poznaj zalety kontrolera FireWire
Poznaj zalety kontrolera FireWire

Kontroler FireWire jest standardem magistrali szeregowej, który doczekał się rozwoju, wraz z popularyzacją rozwiązania, również za sprawą wielkich firm, jak w głównej mierze Sony.

czytaj całość »
Czym są kontrolery do gier?
Czym są kontrolery do gier?

Kontrolerami do gier nazywamy takie urządzenia, które służą do kontrolowania gier komputerowych i najczęściej są podłączone do komputera lub konsoli do gier. Mogą to być na przykład  pady, joysticki, klawiatura czy mysz. Kontrolerami do gier nazwiemy też inne urządzenia, które są przeznaczone do kontrolowania niektórych gier, na przykład kierownice do gier rajdowych czy pistolety świetlne do strzelanek.

czytaj całość »
Jak wybrać dobry dysk zewnętrzny?
Jak wybrać dobry dysk zewnętrzny?

Dane, które przechowujesz na komputerze, co jakiś czas warto zgrać na dysk zewnętrzny. To najlepszy sposób archiwizowania ważnych i cennych informacji, które chcielibyśmy zachować. Dysk stanowi pamięć zewnętrzną. Obecnie są to urządzenia niewielkie, które zapewniają łatwą obsługę, dlatego też nawet niewprawiony użytkownik poradzi sobie z nimi. Tak naprawdę funkcje dysków zewnętrznych są takie same co dysków twardych wbudowanych do systemu komputerowego. Przydają się nie tylko po to, aby przechowywać dane, które nie mieszczą się już na komputerze, ale również chronią je przed ewentualną utratą w wyniku awarii laptopa czy PC. Taki sprzęt niewątpliwie przydaje się zarówno do zastosowań zawodowych, jak i prywatnych. Jak wybrać odpowiedni dysk zewnętrzny?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl