fb
Producenci
Blog kategorie

Zasilacze komputerowe

Zasilacz komputerowy to nieodłączny element wyposażenia każdego komputera. Jego zadaniem jest doprowadzanie prądu elektrycznego do wszystkich podzespołów. To podstawa, bez której dalsze funkcjonowanie zwyczajnie by nie istniało. Pomimo tak ważnej roli, w dalszym ciągu stanowi część do której nie przywiązuje się zbyt dużej uwagi. Warto jednak wiedzieć, że źle dobrany zasilacz negatywnie wpłynie na działanie całego urządzenia, a tym samym bezpieczeństwo przechowywanych danych. Wątpliwej jakości rozwiązania mogą skutkować wieloma, poważnymi uszkodzeniami. Decydując się na zakup zasilacza komputerowego warto mu poświęcić nieco więcej czasu, by móc jak najdłużej cieszyć się sprawnym komputerem.

Jak wybrać zasilacz komputerowy?

Wybierając zasilacz komputerowy podstawowym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę jest jego moc wyrażona w watach, czyli ilość energii, którą dostarczy do komputera. Następnie, sprawdź sprawność energetyczną wyrażoną w procentach, czyli stosunek mocy dostarczonej do urządzenia, do mocy pobranej z sieci. Ponadto, istotne jest chłodzenie najważniejszych elementów elektronicznych oraz sposób okablowania. Niezwykle ważnym aspektem są również zastosowane zabezpieczenia. W urządzeniu elektrycznym, w którym podzespoły mogą odnotowywać nagłe skoki i wahanie napięć bezpieczeństwo to bezwzględna podstawa. Masz wątpliwości jaki model zasilacza komputerowego wybrać? Skorzystaj z naszej pomocy!

Szeroka oferta zasilaczy komputerowych

Szukasz zasilacza komputerowego? Koniecznie sprawdź naszą ofertę. W odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby naszych klientów stworzyliśmy szeroki asortyment. Serdecznie zachęcamy do poznania szczegółów dostępnych modeli i bliższego przyjrzenia się ich parametrom. Posiadamy zasilacze komputerowe między innymi takich producentów, jak: be quiet!, Chieftec, CORSAIR, COOLERMASTER, LC POWER i wiele innych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl